> Uslugi-ortodoncja


Ortodoncja

Zadaniem lekarza ortodonty jest leczenie wrodzonych lub nabytych wad zgryzu oraz wszelkiego rodzaju nieprawidłowości zębowych. W skutecznej walce z powstałymi nieprawidłowościami pomaga wczesne rozpoczęcie leczenia oraz profilaktyka.

W naszym gabinecie stomatologicznym leczenie ortodontyczne polega na zapobieganiu oraz eliminowaniu takich zaburzeń, jak ssanie palca, oddychanie przez usta, nieprawidłowe połykanie oraz związanych z nimi wad wymowy nawet u bardzo małych dzieci. Jest to możliwe poprzez użycie ortodontycznych aparatów ruchomych (miękkich, elastycznych) miotrainerów.

Leczenie ortodontyczne aparatami typu miotrainer jest pierwszą, bardzo istotną fazą i pozwala wyeliminować wyżej opisane zaburzenia, jak również zaburzenia w rozwoju kości szczęki i żuchwy oraz skrócić czas leczenia aparatami stałymi.

Ciekawą alternatywą pomiędzy leczeniem aparatem stałym i ruchomym są aparaty Clear Aligner.

Leczenie aparatami stałymi polega na prawidłowym ustawieniu zębów (aparaty stałe działają przez cały czas z jednakową siłą, co pozwala na dokładne ustawienie zębów w jamie ustnej). Są różne rodzaje aparatów stałych. Możemy je podzielić ze względu na sposób działania na aparaty standardowe oraz aparaty samoligaturujące. Zarówno aparaty standardowe jak i samoligaturujące mogą występować w wersji metalowej lub estetycznej (przezroczystej).


Jak przebiega leczenie ortodontyczne?

Pierwsza wizyta

 • wywiad
 • pobranie wycisków na wykonania modeli diagnostycznych
 • zalecam wykonanie zdjęć rentgenowskich (panoramicznego i cefalometrycznego)
 • wykonanie fotografii twarzy i zębów

Druga wizyta

 • przeprowadzenie analizy zgryzu oraz przedstawienie planu leczenia
 • dobór aparatu lub aparatów ortodontycznych
 • omówienie przebiegu oraz przewidywanego czasu leczenia

Trzecia wizyta

 • naklejenie aparatu stałego lub oddanie Pacjentowi innych aparatów (aparatów zdejmowanych, miotrainerów)
 • instruktaż związany z użytkowaniem aparatów ortodontycznych
 • Wizyty kontrolne

  Wizyty kontrolne uzależnione są od rodzaju aparatów, zastosowanej metody leczenia i potrzeb Pacjenta. Celem wizyt jest kontrola przebiegu leczenia oraz aktywacja aparatów.

  Faza retencji

  Jest to ostatni etap leczenia, który zapobiega nawrotom wady. Okres retencji zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta i czasu leczenia.

Centrum Stomatologii
medidens

ul. Brata Alberta 42
42-224 Częstochowa
Dariusz Filipek

Doktor nauk medycznych
Specjalista chirurgii stomatologicznej

Zapraszamy


poniedziałek - piątek 12:00 - 19:00

Rejestracja


tel. +48 600 602 111

Facebook Google+ © Gabinet stomatologiczny Medidens 2010-2017. Profesjonalny stomatolog z Częstochowy. Implanty, leczenie kanałowe, chirurgia stomatologiczna