> Uslugi-stomatologia-zachowawcza


Stomatologia zachowawcza

Dentyści ze specjalizacją stomatologia zachowawcza zajmują się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów – próchnicy. Próchnica może mieć różne objawy – począwszy od pojawienia się nieestetycznych plam próchnicowych na zębach, aż po wystąpienie ubytków w twardych częściach zębów. Nieleczone ubytki mogą z kolei doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia miazgi – tzn. wewnętrznej tkanki zęba. Wiąże się to niestety z wystąpieniem dolegliwości bólowych oraz z wykluczeniem zęba z czynności żucia. W skrajnych przypadkach nieleczona próchnica może doprowadzić również do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale może także stanowić ukryte ognisko infekcji, które będzie miało negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu.

Zgłaszający się do Centrum Stomatologii medidens Pacjenci zawsze spotkają się z fachową, rzetelną poradą i pomocą niezależnie od etapu rozwoju dotykającej ich uzębienie choroby próchnicowej. Współcześnie, w związku ze stopniem zaawansowania choroby, stomatologię zachowawczą dzieli się zazwyczaj na trzy ściśle powiązane ze sobą działy:

  • profilaktykę - zapobieganie powstawaniu próchnicy i paradontozy
  • kariologię - leczenie próchnicy prostej (nie powikłanej reakcją ze strony miazgi)
  • endodoncję (leczenie kanałowe) - leczenie próchnicy powikłanej zapaleniem, obumarciem lub zgorzelą miazgi.

Przebieg leczenia

Pierwsza wizyta zarezerwowana jest na badanie pacjenta, poznanie jego potrzeb i oczekiwań. Wstępnym etapem procesu diagnostycznego jest zebranie wywiadu oraz wpisanie uzyskanych danych do dokumentacji pacjenta. Następnie stomatolog dokonuje szczegółowej oceny stanu uzębienia, błony śluzowej i tkanek otaczających ząb (przyzębia), prawidłowości zgryzu. Rutynowo wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, dostarczające dodatkowych informacji odnośnie stanu badanego obszaru.

Po uzyskaniu niezbędnych danych lekarz przygotowuje indywidualny plan leczenia pacjenta, zawierający wykaz i kolejność koniecznych do przeprowadzenia zabiegów, a w razie potrzeby kieruje pacjenta do lekarzy innych specjalności (chirurga, protetyka, ortodonty). Po zapoznaniu się pacjenta z planem leczenia i zaakceptowaniem go rozpoczyna się właściwa terapia. Często pierwszym krokiem jest profesjonalne oczyszczenie zębów i instruktaż higieny.

Centrum Stomatologii
medidens

ul. Brata Alberta 42
42-224 Częstochowa
Dariusz Filipek

Doktor nauk medycznych
Specjalista chirurgii stomatologicznej

Zapraszamy


poniedziałek - piątek 12:00 - 19:00

Rejestracja


tel. +48 600 602 111

Facebook Google+ © Gabinet stomatologiczny Medidens 2010-2017. Profesjonalny stomatolog z Częstochowy. Implanty, leczenie kanałowe, chirurgia stomatologiczna